Suknie ślubne szyte na miarę

Suknie ślubne szyte na miarę – dlaczego są tak popularne?

 

Panna młoda ma do wyboru 3 możliwości: kupić gotową suknię w salonie ślubnym, bez wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji, zlecić pracownikom salonu uszycie sukni przeznaczonej specjalnie dla niej bądź też skorzystać z usług dobrej krawcowej. Suknie ślubne szyte na miarę w salonie są najczęściej wybieraną opcją. Nic dziwnego – każda panna młoda chce wyglądać doskonale na ołtarzu, a uszycie odzieży dostosowanej w stu procentach do sylwetki konkretnej osoby daje gwarancję zadowolenia i wspaniałego efektu.

Zalety korzystania z usług salonu ślubnego

Korzystanie z usług salonu ślubnego ma wiele zalet. W salonie możemy przede wszystkim przymierzać różne modele sukien i zdecydować się na wariant, który najbardziej będzie nam odpowiadał. Na tym jednak nie koniec. Profesjonalne salony ślubne umożliwiają wprowadzanie mniej lub bardziej zaawansowanych modyfikacji do poszczególnych kreacji. Jest to doskonały sposób na zindywidualizowanie określonego modelu i wyróżnienie się z tłumu. Przymierzając różne suknie, od razu widzisz, jak będziesz w nich wyglądała. Ponadto zyskujesz pewność, że suknia wykonana zostanie z materiałów, które posłużyły projektantom w tworzeniu prototypu. Dobre salony ślubne oferują ponadto daleko idącą pomoc w zakresie doradztwa oraz usług krawieckich, a także dają gwarancję, że Twoja suknia uszyta zostanie w ustalonym odgórnie terminie.

Jak przygotować się do wizyty w salonie ślubnym?

Najczęściej jest tak, że w trakcie wizyty w salonie ślubnym przyszłe panny młode przymierzają mnóstwo różnych sukien, nie mogąc się zdecydować na żadną z nich. Jest rzeczą oczywistą, że nie zapamiętamy wszystkich przymierzonych sukien, dlatego warto nagrać film bądź wykonać kilka zdjęć, na których uwiecznimy siebie w poszczególnych kreacjach. To pomoże nam dokonać właściwego wyboru. Na zdjęciu bądź filmie łatwiej zauważyć ewentualne mankamenty. Najważniejsze, aby suknia pasowała do sylwetki i przydawała pannie młodej uroku oraz seksapilu. Suknie ślubne szyte na miarę pozwalają osiągnąć ten efekt bez problemu (warto odnotować, że w niektórych salonach możemy poprosić o skrawek materiału, z którego została wykonana suknia).

Suknie ślubne na miarę – w jakim kolorze?

Suknie ślubne na miarę dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych. Klasyczna, nieskazitelna biel jak ulał będzie pasować do kobiet mających oliwkową cerę – zarówno do blondynek, jak i brunetek. Warto jednak pamiętać i o tym, że śnieżna biel gryzie się z mocną opalenizną; dlatego stałym bywalczyniom solarium zaleca się kreacje w kolorze ecru, kremu oraz złota.
 
Suknia nie może zanadto kontrastować ze skórą. Nie może też stapiać się z nią w jedno. Obu tych skrajności należy unikać. Istotne jest harmonijne uzupełnianie się koloru skóry i sukni. Biel ma różne odcienie, poza tym inaczej wygląda w zależności od materiału, który jest jej „nośnikiem”. Przykładowo atłas się błyszczy, tiul natomiast jest matowy.
 
Warto również wspomnieć o sukniach ślubnych o niekonwencjonalnej kolorystyce, dalekiej od bieli, kremu czy pokrewnych barw. Takie kreacje są dedykowane paniom odważnym i nielękającym się łamania stereotypów.
 
Suknie ślubne na miarę są opcją najlepszą z możliwych. W przeciwieństwie do gotowych kreacji, które mogą pasować mniej lub bardziej, sprawią, że na ołtarzu będziesz wyglądać perfekcyjnie. A która z nas nie chciałaby czuć się jak księżniczka w tym wyjątkowym, uroczystym dniu?