Mówią, że miłość nie jest na sprzedaż, ale to nie zmienia faktu, że śluby krezusów przyprawiają o zawrót głowy. Poniżej przedstawiamy Wam najbardziej widowiskowe wesela oraz śluby:

Średnia cena ślubów w Stanach Zjednoczonych (pomijając miesiąc miodowy) wynosi 32,641 tysięcy dolarów, a średnia kwota za najdroższe śluby opiewa na miliony, a nawet biliony.Nicky Hilton, amerykańska projektantka i prawnuczka właściciela hoteli Hilton, wzięła ślub z Jamesem Rothschildem, brytyjskim milionerem. Ceremonia odbyła się w 2015 roku, pośród białych kwiatów Oranżerii, którą zaprojektowano dla królowej Anny w 1704 roku. Panna młoda miała na sobie suknię projektu Valentino.

 
Donald J. Trump i Melania Knauss

Trump swój trzeci ślub wziął w 2005 roku, w Palm Beach. Poślubiła go modelka ze Słowenii, niejaka Melania Knauss. Ceremonia razem z weselem odbyły się w eleganckim i tradycyjnym stylu. Wesele odbyło się w jednej z posiadłości Trumpa, w sali balowej wychodzącej na ocean. Goście raczyli się homarami, kawiorem i truflami, a panna młoda miała na sobie suknię ślubną od Diora, projektu Johna Galliano. Pokrywały ją ręcznie naszywane kryształy i perły, a nad jej tworzeniem spędzono około 1000 godzin. Cena wynosiła mniej więcej 100,000$.

 
Vanisha Mittal i Amit Bhatia

Młoda para z Indii pobrała się w 2004 roku, w Paryżu. Koszt ślubu wynosił najprawdopodobniej około 60 milionów dolarów. Goście otrzymali zaproszenia ze srebra i zostali przetransportowani do Francji z najróżniejszych zakątków świata prywatnymi odrzutowcami. Ślub odbył się w pięciogwiazdkowym hotelu. Jedną z atrakcji było przedstawienie ukazujące historię młodej pary - tego jak się poznali i jak przebiegała historia ich miłości. Kylie Minogue oraz wiele gwiazd Bollywoodu uraczyło gości występami muzycznymi, a w ogrodach pod wieżą Eiffla odbył się pokaz fajerwerków. Przynajmniej jeden posiłek został przygotowany przez najwyższej klasy indyjskich szefów kuchni, sprowadzonych do Paryża specjalnie na tę okazję.

 


 Kim Kardashian i Kanye West

Para celebrytów wzięła ślub w 2014 roku, a impreza odbyła się wielu miejscach rozsianych po Europie. Przed ślubem odbyła się kolacja w Wersalu, a zaśpiewała na niej Lana Del Rey. Następnego dnia setki gości zostały przewiezione do Florencji, gdzie odbyła się ceremonia ślubna - miała ona miejsce w XVI - wiecznym Forte di Belvedere, na przeciwko monstrualnej ściany z kwiatów. Kim Kardashian miała na sobie koronkową suknię od Givenchy, zaprojektowaną przez Riccardo Tisci. Ten sam projektant stworzył również ubranko dla córeczki młodej pary, North West. Kim szła do ołtarza w akompaniamencie Andrei Bocelli, a John Legend śpiewał podczas pierwszego tańca.

 


 Petra Ecclestone i James Stunt

Właściciel formuły 1, Bernie Ecclestone dowiedział się o kosztach ślubu swojej córki dopiero po ślubie - jego była żona zataiła to do ostatniej chwili. Opiewające na 12 milionów funtów ślub oraz wesele zrobiły nie lada wrażenie na zarówno mediach jak i rodzinie młodej pary. Państwo młodzi wzięli ślub w średniowiecznym zamku we włoskim miasteczku Bracciano. Pośród licznych atrakcji weselnych można było obejrzeć imponujący pokaz fajerwerków oraz występy akrobatyczne. Zespół Black Eyed Peas zadbał o oprawę muzyczną podczas wesela, a podczas ceremonii goście słuchali 18 członków the Royal Philharmonic Orchestra, którym z kolei towarzyszył dwudziestoosobowy chór Tenebrae, uznawany za najlepszy na świecie.  Sukienka panny młodej, Petry Ecclestone została zaprojektowana przez Verę Wang, kosztowała około 80 tysięcy funtów.