Kate Middleton oraz Książę William
Nie od dziś wiadomo, że historia tej pary trafiła do serc niemałej ilości ludzi, a szczególnie do serc brytyjczyków. Jak w bajkach - dziewczyna bez tytułów odnajduje miłość w księciu z bajki (chociaż w tym przypadku była to rzeczywistość). Nic więc dziwnego, że jest to jedna z najsłynniejszych par królewskich naszych czasów. Na tę okazję Kate miała na sobie długą koronkową suknię, którą zaprojektowała Sarah Burton, projektantka z ramienia salonu sukien ślubnych Alexandra McQueena. Koszty całego wydarzenia miały wynieść około 20 milionów funtów.

 

 

Grace Kelly i Książę III Rainier z Monaco
19 kwietnia 1956 roku Hollywoodzka gwiazda filmowa Grace Kelly została europejską arystokratką poślubiając księcia III Rainiera z Monaco. Panna młoda miała na sobie suknię zaprojektowaną przez Helen Rose. Strój był stworzony z 25 metrów tafty i 125 letniej koronki obszytej perłami. Transmisję ślubu oglądało ponoć około 30 milionów widzów.
 

 

Księżna Diana i Książę Karol
Młoda para pobrała się 29 lipca 1981 roku w Londynie. 750 milionów widzów na całym świecie oglądało transmisję na żywo, a 3,500 osób gościło na ceremonii. Zapierająca dech w piersiach suknia Diany została zaprojektowana przez Davida i Elizabeth Emanuel. Bijący rekordy tren był długi na 8 metrów.

 


Charlene Wittstock i Albert III z Monaco
Ostatnią w tym zestawieniu historią ślubną jest ceremonia z dnia 2 lipca 2011 roku. Ślub okrzyknięto największą imprezą Monaco od 55 lat! Suknia panny młodej została zaprojektowana przez Giorgio Armaniego. Była uszyta z jedwabiu, a wszyte w nią było 40,000 kryształów Swarovskiego. Tren miał długość prawie pięciu metrów.