Zapytaj o zdanie pannę młodą

Suknia dla świadkowej nie powinna być ani bardziej strojna, ani też w żaden sposób podobna do kreacji panny młodej – dobrze więc będzie skonsultować wybór właśnie z nią, najlepiej jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań. Jest to tym ważniejsze, że suknia powinna być dopasowana do charakteru wesela i wszelkich jego elementów. Należy wziąć pod uwagę miejsce i styl uroczystości, aranżację sali, poszczególne „punkty programu”. Jeśli druhen jest więcej, trzeba ustalić, czy wszystkie będą miały podobne suknie, czy też ubiorą się swobodnie.


Wybierz elegancki krój i dobry kolor

Najlepiej sprawdzą się zwiewne sukienki o fasonie w kształcie litery A: wieczorowe lub koktajlowe, długie lub do kolan. Świadkowe chętnie wybierają też krój ołówkowy, ale trzeba pamiętać, że jest on nieco mniej wygodny. Jeśli sukienka nie ma ramiączek, na uroczystość ślubną obowiązkowo zakładamy szal, marynarkę lub bolerko. Suknia dla druhen powinna pasować kolorystycznie do kreacji panny młodej – z tego względu polecamy przede wszystkim jasne, pastelowe barwy, które nie będą zwracać na siebie uwagi. Często stosowanym zabiegiem jest wybór koloru zgodnego z tonacją dodatków do sukni ślubnej czy motywu przewodniego w dekoracjach weselnych. Świadkowa może wpiąć we włosy kwiat, który panna młoda ma w bukiecie, lub też wybrać podobne akcesoria czy biżuterię. Ważne, aby nie było ich za dużo – nie można przecież przyćmić gwiazd tego dnia!


Postaw na kreację, w której będziesz czuła się dobrze

Przy całym procesie dopasowywania stroju do charakteru wesela i sukni panny młodej nie należy zapominać oczywiście o własnej wygodzie. Jeśli konkretny kolor czy motyw nie jest wymagany, wybierzmy taki fason i odcień, w którym wyglądamy i czujemy się dobrze. Suknia dla druhny musi pasować do jej stylu ubierania, charakteru, typu urody i sylwetki. Ważne też, żeby zapewniała komfort podczas całonocnej zabawy. Nie zapominajmy o dodatkach: do długiej czy zdobionej kreacji dobierzmy stonowaną biżuterię, do prostej, klasycznej sukienki – oryginalne akcesoria. Jeśli nie będziemy epatować głębokim dekoltem, nieeleganckim rozcięciem czy mini, pozostałe kwestie z pewnością da się dopasować w subtelny, gustowny sposób.