Kate Middleton oraz Książę William
Nie od dziś wiadomo, że historia tej pary trafiła do serc niemałej ilości ludzi, a szczególnie do serc brytyjczyków. Jak w bajkach - dziewczyna bez tytułów odnajduje miłość w księciu z bajki (chociaż w tym przypadku była to rzeczywistość). Nic więc dziwnego, że jest to jedna z najsłynniejszych par królewskich naszych czasów. Na tę okazję Kate miała na sobie długą koronkową suknię, którą zaprojektowała Sarah Burton od Alexandra McQueena. Koszty całego wydarzenia miały wynieść około 20 milionów funtów.

 

 

Grace Kelly i Książę III Rainier z Monaco
19 kwietnia 1956 roku Hollywoodzka gwiazda filmowa Grace Kelly została europejską arystokratką poślubiając księcia III Rainiera z Monaco. Panna młoda miała na sobie suknię zaprojektowaną przez Helen Rose. Strój był stworzony z 25 metrów tafty i 125 letniej koronki obszytej perłami. Transmisję ślubu oglądało ponoć około 30 milionów widzów.
 

 

Księżna Diana i Książę Karol
Młoda para pobrała się 29 lipca 1981 roku w Londynie. 750 milionów widzów na całym świecie oglądało transmisję na żywo, a 3,500 osób gościło na ceremonii. Zapierająca dech w piersiach suknia Diany została zaprojektowana przez Davida i Elizabeth Emanuel. Bijący rekordy tren był długi na 8 metrów.

 


Charlene Wittstock i Albert III z Monaco
Ostatnią w tym zestawieniu historią ślubną jest ceremonia z dnia 2 lipca 2011 roku. Ślub okrzyknięto największą imprezą Monaco od 55 lat! Suknia panny młodej została zaprojektowana przez Giorgio Armaniego. Była uszyta z jedwabiu, a wszyte w nią było 40,000 kryształów Swarovskiego. Tren miał długość prawie pięciu metrów.