Dopasowany fason, umiarkowana długość

Sukienka na wesele powinna odpowiadać krojem typowi naszej sylwetki, aby w subtelny sposób podkreślać atuty figury. Ważne, żeby w żaden sposób nie ograniczała ruchów, zapewniała komfort podczas tańczenia i była utrzymana w stylu, jaki lubimy. Kreacja powinna pasować również do charakteru wesela: przy wystawnej uroczystości możemy pozwolić sobie na suknię wieczorową, zaś w przypadku skromniejszej oprawy wystarczy mniej formalny strój. Dużą popularnością wciąż cieszą się rozkloszowane koktajlowe sukienki, nawiązujące do stylu lat 50. Dla Pań w dojrzałym wieku polecamy ołówkowe sukienki lub spódnice o prostym kroju. Spodnie nie są wykluczone – muszą być jednak eleganckie. Pamiętajmy, że szykowna kreacja nie powinna być zbyt krótka: optymalną długością będzie ta do kolan, ewentualnie nieco przed kolano.

 

jak sie ubrac na wesele


 

Odpowiednia kolorystyka

Zdecydowanie odrzucamy biel, która tradycyjnie zarezerwowana jest dla panny młodej. Kontrowersyjna może być również czerń i écru – jeśli mamy w tej kwestii wątpliwości, najlepiej będzie zapytać bezpośrednio pannę młodą. Rezygnacja z wymienionych barw wcale nie oznacza ograniczonego wyboru: do dyspozycji mamy różnorodne odcienie czerwieni, zieleni, fioletu, szarości, stonowanej żółci, niebieskiego... Warto pamiętać tu o jednej prostej zasadzie: jeśli decydujemy się na ciemny kolor, warto rozjaśnić go za pomocą jaśniejszych, wyrazistych dodatków. W przypadku pasteli najlepiej postawić na stonowaną, srebrną lub złotą biżuterię. Jaskrawe, zwracające uwagę kolory nie będą prezentować się elegancko. Pamiętajmy również, żeby nie przyćmić naszą kreacją panny młodej – w końcu to ona jest w tym dniu najważniejsza.

 

jak sie ubrac na wesele
Buty i okrycie wierzchnie

Jeśli wybieramy się na uroczystość taneczną, pamiętajmy o wygodnych, eleganckich butach – nie muszę być to szpilki czy wysokie obcasy: płaskie modele sprawdzą się równie dobrze, o ile tylko będą dopasowane do stylizacji. Na czas ślubu (zarówno w kościele, jak i urzędzie cywilnym) załóżmy okrycie wierzchnie: lekki płaszcz lub marynarkę w stonowanym kolorze, który nie będzie kłócił się zresztą stroju.

 

jak sie ubrac na wesele